Lukk annonse

Allerede før Apple gikk over til en enkel monokrom logo med et bitt eple, var selskapet representert med en mer fargerik regnbueversjon som prydet datidens produkter. Forfatteren var designeren Rob Janoff, eplet hans bitt på den ene siden med seks fargede striper var ment å menneskeliggjøre teknologiselskapet og samtidig betegne fargevisningsevnen til Apple II-datamaskinen. Apple brukte denne logoen i nesten 1977 år, fra 20, og dens utvidede form prydet også campus.

De originale fargeversjonene av denne logoen fra selskapets vegger vil bli auksjonert i juni. Det er forventet at de kan auksjoneres for ti til femten tusen dollar (200 til 300 tusen kroner). Den første av logoene er skum og måler 116 x 124 cm, den andre måler 84 x 91 cm og er laget av glassfiber limt med metall. Begge logoene viser tegn på slitasje, noe som øker deres ikoniske status. Til sammenligning hentet Apples stiftelsesdokumenter signert av Steve Jobs, Steve Wozniak og Ronald Wayne USD 1,6 millioner på auksjon. Det er imidlertid ikke utelukket at sluttprisen vil stige til flere ganger estimert verdi.

kilde: Randen
.